K dotačnímu programu Jihočeského kraje „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností (kotlíkové dotace) v Jihočeském kraji II.“, je naplánován seminář, který je určen pro zájemce o výměnu zdrojů tepla (kotlů) na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech. Více informací a termíny semináře najdete zde.

Mikroregion Chelčicko-Lhenický Vás zve na 15. ročník tradičních Slavností plodů. Slavnosti plodů jsou zahájeny cykloturistickou částí, na které můžete změřit své síly již 30. září a ukončeny tradičním ovocnářským jarmarkem dne 21. října. Tradičně je pořádána soutěž, do které se může přihlásit každý. V letošním roce jsou vyhlášené soutěže v 5 kategoriích: Jablko roku 2017, Slivovice, Ostatní ovocný detilát, Pekařský výrobek a Cukrářský výrobek. Hodnocení soutěžních vzorků bude probíhat v pátek 20.10. a v sobotu 21.10. v hlavní části pořádání Slavností budou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategoriích. Více informací pro zájemce o účast v soutěžích naleznete v propozicích soutěže.

Mikroregion Chelčicko-Lhenický Vás zve na 15. ročník tradičních Slavností plodů, a to na cykloturistickou část, která zakončí sezonu 2017.